Penco Academy

Wsparcie podczas wysiłku sportowca

ODŻYWIANIE W CZASIE WYSIŁKU

Aby zapewnić zasoby energii dla długotrwałych ćwiczeń fizycznych bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie w czasie treningu. Podczas ćwiczeń o niskiej intensywności lub krótkim czasie trwania (do 60 minut) uzupełnianie węglowodanów nie jest konieczne. Natomiast trening trwający powyżej 60 minut wymaga już podawania odpowiednich węglowodanów po 30 minutach, w regularnych ostępach czasu. Podczas ćwiczeń o intensywności powyżej 75% wydolności tlenowej, podawanie węglowodanów w formie płynnej może opóźnić wyczerpanie się glikogenu nawet o 30 minut. Co nam to daje? Oczywiście wpływa to na opóźnienie pojawienia się uczucia zmęczenia i wyczerpania organizmu a co za tym idzie utrzymuje maksymalną wydolność sportowca.

NAWADNIANIE W CZASIE WYSIŁKU

Istotnym aspektem żywienia sportowca w czasie treningu jest także nawadnianie. Każdy sportowiec, i ten co ćwiczy regularnie ale także ten co trenuje od „święta”, powinien pić regularnie odpowiednie napoje elektrolitowe, nie czekając na pojawienie się pragnienia.

Podczas ćwiczeń należy spożywać produkty łatwo strawne, szybko wchłaniane. Do produktów PENCO, które możesz wybrać w czasie treningu należą:

Aby uniknąć wyczerpania się zasobów energetycznych pamiętaj, żeby rozpocząć trening będąc dobrze odżywionym i nawodnionym, ze 100% zapasem energii. Jeśli jest taka potrzeba, koniecznie uzupełniaj węglowodany w czasie treningu, ale nie zapominaj też o odpowiednio zbilansowanym posiłku regeneracyjnym po treningu. W ofercie PENCO znajdziesz dwa innowacyjne napoje regenerujące: PENCO® Restart Drink, PENCO® After Activity

Zobacz także w PENCO Academy: