Bieganie

Jeśli regularnie biegasz to doskonale wiesz, że na jakość i komfort biegu wpływa co najmniej kilka czynników: to co jadłeś przed wysiłkiem, jak bardzo masz intensywny trening i jak szybko Twój organizm zregenerował się po trudach ostatniego wysiłku.

Nawet Twoje psychiczne nastawienie i to jak minął dzień może mieć pewne znaczenie w końcowym rozrachunku Twojego wysiłku. Odżywianie się – niezależnie od dystansu – jest jednak najważniejszym, kluczowym i prostym krokiem w drodze po doskonały wynik. I nawet jeżeli naprawdę trafisz na „ścianę” podczas zawodów, suplementy PENCO dla biegaczy pomogą Ci szybko ją pokonać. Dowiedz się więcej na temat naszej oferty dla biegaczy.

Odżywki sportowe, żele i batony energetyczne – naturalna suplementacja dla biegaczy

Jednym z najważniejszych związków chemicznych w naszym organizmie jest adenozyno-5-trifosforan, znany również jako ATP. Stanowi on główny, kluczowy dla prawidłowego metabolizmu nośnik energii, która rozprowadzany jest do wszystkich komórek ciała. U osób uprawiających sport wyczynowy zapotrzebowanie jest o wiele wyższe od przeciętnego człowieka, dlatego odżywki i suplementy dla biegaczy charakteryzują się wysoką zawartością węglowodanów w różnej precyzyjnie dopasowanej postaci chemicznej. Zwiększenie ilość „paliwa” węglowodanowego przed i w trakcie wysiłku fizycznego jest niezbędnym warunkiem kontynuacji wysiłku o wysokiej intensywności i spowolnienia utraty zapasów węglowodanów (glikogenu mięśniowego).

Preparaty wspomagające bieganie – suplementacja proteinowa dla sportowców

Zarówno u sprinterów jak i u maratończyków występuje również zwiększone zapotrzebowanie na białko. Nie tylko stanowi ono podstawowy budulec tkanek, ale również wspomaga właściwy bilans azotowy i pomaga utrzymać w homeostazie układ odpornościowy. Suplementy diety dla biegaczy cechuje skoncentrowana zawartość protein naturalnego pochodzenia. Dzięki temu niewielka ilość odżywek białkowych wprowadzona do codziennej diety wystarczy, aby uzupełnić białko do optymalnego poziomu.

Ochrona stawów biegaczy

Osoby trenujące bieganie powinny również odpowiednio zadbać o stawy. Pomóc mogą w tym preparaty zawierające naturalny kolagen czy glukozaminę, które zwiększają wytrzymałość torebek stawowych i więzadeł, zapobiegając w ten sposób licznym kontuzjom u biegaczy.