Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Białko jest niezbędnym składnikiem w diecie sportowca. Dzięki niemu, można budować mięśnie i zapobiegać ich rozpadowi w procesie katabolizmu. Jednym z gotowych źródeł białka dla sportowców, są napoje białkowe (proteinowe).
Napoje proteinowe
Intensywne treningi powodują duże zmiany w obrębie mięśni. Zapasy paliwa energetycznego są wyczerpane, a niektóre metabolity kumulują się w mięśniach na dłużej (metabolity są często określane jako produkty odpadowe, ale jest to niepoprawne twierdzenie, ponieważ nie zawsze są one zbędnymi „odpadami”). Struktury, połączenia białkowe w mięśniach ulegają uszkodzeniu i wymagają naprawy lub czasem nawet wymiany. Jak temu przeciwdziałać? Tutaj pojawia się miejsce dla napojów proteinowych. Węglowodany i w pewnym stopniu tłuszcze są potrzebne do uzupełnienia zapasów paliwa. Białka są jednak niezbędne do naprawy lub wymiany struktur białkowych. Po spożyciu zawarte w napojach proteiny są szybko rozkładane na najmniejsze jednostki zwane aminokwasami. Te aminokwasy zostaną następnie wchłonięte i przetransportowane do komórek mięśniowych. W mięśniach zaś aminokwasy będą stanowić budulec nowych białek. Różnych białek.

Napoje proteinowe dla sportowców
Suplementacja białka jest niezbędna do naprawy lub wymiany struktur białkowych. Trening powoduje „zmęczenie” mięśni, a intensywny trening może skutkować znacznym uszkodzeniem włókien mięśniowych. Zarówno po treningu wytrzymałościowym jak i treningu siłowym z ciężarami, aminokwasy zawarte w napojach proteinowych zostaną wykorzystane głównie do odbudowy białek kurczliwych. Właściwa regeneracja zapewni, że wydolność organizmu wróci do normy lub będzie nawet lepsza niż normalnie, a wszystkie uszkodzenia mięśniowe zostaną naprawione i gotowe do dalszej intensywnej pracy.

Znajdziesz także w naszym sklepie:

Aminokwasy BCAA
Napoje i elektrolity
Napoje elektrolitowe dla sportowców
Napoje i koktajle proteinowe
Napoje regeneracyjne dla sportowców