Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Batony energetyczne i proteinowe to produkty należące do kategorii odżywek dla sportowców. Mają za zadanie dodać energii przed wysiłkiem, uzupełnić ją w trakcie treningu (batony energetyczne) i odbudować mięśnie po wysiłku (batony proteinowe).
Batony energetyczne
Ponieważ zawierają duże ilości węglowodanów nadają się przede wszystkim do spożywania przed treningiem lub startem oraz w trakcie wysiłku fizycznego jako dodatkowe uzupełnienie energii. Zastosowane różne źródła węglowodanów sprawiają, że energia z nich uwalnia się często stopniowo. Organizm ludzki potrafi wykorzystać jako źródło energii jedne węglowodany szybciej a inne z kolei nieco wolniej.
Batony proteinowe dla sportowców
To batony, które zawierają dodatek najczęściej białka serwatkowego lub izolatu białek. To szybkie i wartościowe źródło białka w poręcznej formie, które jest niezbędnym elementem diety każdego człowieka, ponieważ uczestniczy we wszystkich przemianach metabolicznych w organizmie. Białko jest ważnym składnikiem błony komórkowej a w niektórych przypadkach może być także substratem energetycznym. Niedobór białka przyczynia się do niedożywienia i upośledzenia funkcjonowania wielu narządów.
Dla kogo batony proteinowe?
Batony proteinowe służą jednak nie tylko w wspieraniu regeneracji potreningowej i poprawie wydajności u sportowców. Mogą być także częścią diety odchudzającej lub po prostu smaczną przekąską, wtedy gdy masz ochotę na coś słodkiego. Batony proteinowe są odpowiednie zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet poszukujących przyjemności dla podniebienia w zastępstwie słodyczy. Takie osoby pragną mieć alternatywę o niskiej zawartości cukru, którą można zjeść o każdej porze dnia, niezależnie od posiłków głównych. To sprawia, że ​​taki baton może być niezbędny dla każdego, kto prowadzi intensywny tryb życia. Wspaniały smak wypełniony pełnowartościowym białkiem oraz poręczny rozmiar przekąski decyduje, że batonik proteinowy można nosić w torbie lub kieszeni kurtki, dzięki czemu nigdy więcej nie poczujesz głodu!