Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Ciągłe życie w biegu, intensywna praca oraz obowiązki domowe sprawiają, że osoby trenujące sport nie są w stanie „wykrzesać” z siebie odrobiny dodatkowej energii na trening. W grę wchodzi tylko taka dawka energii, która zapewni skuteczność przeprowadzonej jednostki treningowej na najwyższym poziomie. Wszystko po to, by maksymalizować efekty treningów.
Energetyki przedtreningowe
Wielu sportowców nie wyobraża sobie dzisiaj jednostki treningowej bez zażycia na 30-40 min przed swojej „mieszanki mocy” czytaj przedtreningówki. To specjalne odżywki zawierające składniki, które pobudzają organizm. Skomponowane są z różnych stymulantów, które mają wpływ na podniesienie wydolności i wytrzymałości naszego organizmu. To środki, których działanie polega na stymulacji/pobudzeniu „uśpionego” układu nerwowego człowieka do wzmożonej pracy. Wyostrzają zmysły, dodają energii i sprawiają, że osoba która je stosuje nagle jest pełna wigoru i energii. Z innych ważnych aspektów – stymulanty zwiększają wydajność, usuwają zmęczenie oraz pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej.
Legalne stymulanty
Najpopularniejsze z nich to oczywiście kofeina i tauryna. Działanie kofeiny polega na pobudzeniu sekrecji adrenaliny, co jest przyczyną wzmożonej akcji serca, układu krążenia. Kofeina posiada również inne zdolności, często pomocne podczas treningu, np. właściwości termogeniczne. Wpływa na wydzielanie energii poprzez efekt spalania kwasów tłuszczowych jako źródła energii. Może prowadzić zatem także do redukcji tkanki tłuszczowej. Kofeina przyjmowana w określonych dawkach jest bezpiecznym i legalnym suplementem [została usunięta z listy substancji zakazanych MKOI w 2005 roku].

Tauryna – występuje w śladowych ilościach w organizmie człowieka. Tauryna bezpośrednio nie powoduje zastrzyku energii. Wpływa ona jednak na transport składników odżywczych oraz innych stymulantów np. kofeiny. Tauryna odgrywa bardzo ważną rolę w zapobieganiu wyczerpaniu mięśni i zwiększaniu siły mięśniowej. Stosowanie tauryny przed treningiem sprawi, że zminimalizujemy spadek siły, a możliwy jest nawet jej niewielki wzrost. Zmniejszając ilość kwasu mlekowego wytwarzanego przez mięśnie, tauryna może zwiększyć wytrzymałość. Ma również działanie antykataboliczne oraz poprawia regenerację powysiłkową.

Teobromina – jest składnikiem m.in. ekstraktu z ziaren kakaowca właściwego (Theobroma cacao L.) i działa stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy, poprawia funkcje kognitywne, rozszerza naczynia krwionośne oraz obniża ciśnienie krwi.
Czy przedtreningówki są bezpieczne?
Tak. Przedtreningówki ze stymulantami są bezpieczne i legalne. Warto jednak pamiętać, że należy zażywać te produkty zgodnie z zaleceniami producentów. Mają działanie stymulujące, dlatego nie są wskazane dla osób, które mają problemy z sercem, ciśnieniem czy układem krążenia. Niewłaściwe ich stosowanie może prowadzić do skutków ubocznych, takich jak problemy ze snem, koncentracją, podniesione ciśnienie oraz przemęczenie.
Znajdziesz także w naszym sklepie:

Witaminy i minerały
Żele i batony
Batony energetyczne i proteinowe
Żele energetyczne
Suplementy dla młodych sportowców

Zobacz także inne stymulanty i energetyki:

X-Ride Shot 60 mlX-Ride 50 tabl.X-Ride 3 tabl.MCT OIL 500 mlJET Power 500g