Wyświetlanie jednego wyniku

Prawidłowo funkcjonujące stawy są niezbędne do wykonywania zarówno codziennych czynności związanych z bezproblemowym poruszaniem ale również do regularnego uprawiania sportu. Za co konkretnie odpowiadają te elementy i jakie są objawy nieprawidłowego ich działania? Co robić, aby wspomóc ich funkcjonowanie? A może jesteś osobą trenującą sport i często zmagasz się z problemami stawów lub doznałeś kontuzji, która regularnie odnawia się podczas intensywnych jednostek treningowych? Pomyśl o suplementach na stawy.

Jakie suplementy na stawy dla sportowców?
Połączenia stawowe to nic innego jak połączenia pomiędzy strukturami naszego układ ruchu. W zależności od tworzących je elementów, możliwości ruchowych, a także płaszczyzn na których odbywają się dane aktywności, wyróżnia się kilka typów połączeń stawowych. Przeciążenie każdego z nich wysiłkiem fizycznym spotyka się szczególnie u sportowców dlatego też stawy osób uprawiających sport są mocno narażone na urazy. Warto je wspomagać odpowiednimi suplementami. Zminimalizujesz w ten sposób ryzyko bolesnych kontuzji oraz szybciej powrócisz do regularnych treningów. Dostarczając wszystkich kluczowych składników odżywczych i regenerujących, stawy będą w stanie wytrzymać większe obciążenia mechaniczne.

Suplementy na stawy dla biegaczy
Problemy stawów u biegaczy są bardzo nieprzyjemne ze względu na fakt, iż potrafią ciągnąć się latami a dodatkowo nasilają się na wskutek zwiększenia ich obciążenia intensywnymi jednostkami treningowymi. Skutkiem tego może być całkowita rezygnacja z treningów i pozbawienie możliwości pracy nad własną kondycją, sylwetką i sportowymi marzeniami. Zdecydowanie lepiej jest zatem wzmocnić stawy zawczasu, aby zniwelować ryzyko kontuzji. Do substancji wzmacniających stawy zalicza się przede wszystkim kolagen i siarczan glukozaminy. Glukozamina jest niezbędna do budowy glikozaminoglikanów i proteoglikanów wpływających na strukturę i elastyczność chrząstki. Kolagen ma za zadanie dbać o produkcję mazi stawowej oraz wpływać na elastyczność i twardość chrząstki stawowej.

Bieganie a suplementy na stawy
Biegacz, koszykarz, siatkarz a także każdy inny sportowiec uprawiający dyscyplinę sportową o dużych przeciążeniach mechanicznych powinien profilaktycznie zadbać o swoje stawy, tak aby były zdrowe i mocne. Składa się na to zarówno odpowiednia dieta, trening jak i suplementacja. Przede wszystkim należy zadbać o to aby dieta takiego sportowca była optymalna względem rodzaju aktywności i dostarczała niezbędne ilości mikroelementów do organizmu. Jaki zatem wybrać suplement, który wspomoże Twoje stawy? Tylko produkty, które zostały stworzone specjalnie z myślą o profesjonalnych sportowcach zapewniają optymalny skład ilościowy i jakościowy. Składniki, które zawierają suplementy PENCO na stawy to m.in. hydrolizowany kolagen, siarczan glukozaminy oraz i Mangoselect® – standaryzowany ekstrakt z owoców Garcinia mangostana L. zarejestrowany w urzędzie patentowym. Dodatek witamin C i E oraz składników mineralnych takich jak mangan, bor czy miedź zdecydowanie usprawni i dodatkowo wzmocni narząd ruchu przeciążony wysiłkiem fizycznym.

Znajdziesz także w naszym sklepie internetowym:

Fat burnery i koktajle
Diety koktajlowe
Spalacze tłuszczu
Stymulanty przedtreningowe
Witaminy i minerały