Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Aby uniknąć wyczerpania się zasobów energetycznych należy pamiętać, aby rozpocząć trening będąc dobrze odżywionym i nawodnionym. Jeśli jest taka potrzeba, koniecznie uzupełniaj węglowodany w czasie treningu. Aby jednak trening był skuteczny nigdy nie zapominaj o odpowiednio zbilansowanym posiłku regeneracyjnym po treningu. Nie tylko efektywny trening, ale także odpowiednia regeneracja przyczyniają się do poprawy wyników sportowych.
Napoje regeneracyjne dla biegaczy
Intensywne treningi biegaczy średnio i długodystansowych powodują duże zmiany w obrębie mięśni. Na wskutek intensywnego treningu zapasy paliwa energetycznego w mięśniach są wyczerpane (glikogen). Struktury, połączenia białkowe w mięśniach ulegają uszkodzeniu i wymagają naprawy lub czasem nawet wymiany. Tutaj pojawia się miejsce dla napojów regeneracyjnych. Węglowodany i w pewnym stopniu tłuszcze są potrzebne do uzupełnienia zapasów paliwa energetycznego a zawarte w napojach regeneracyjnych białka są niezbędne do naprawy lub wymiany struktur białkowych. Można więc w skrócie powiedzieć, że napoje regeneracyjne wzmagają odbudowę utraconej podczas wzmożonego treningu energii, ale również przyspieszają odbudowę mięśni.
Napoje regeneracyjne dla sportowców
Napój regeneracyjny przywraca w organizmie równowagę po wysiłku fizycznym. Szybko uzupełnia zapasy glikogenu w mięśniach i wątrobie. Pomaga przeciwdziałać procesom katabolicznym w organizmie. Energię dostarczają zawarte w napojach cukry proste (sacharoza, glukoza) a także łatwo przyswajalne polisacharydy, aminokwasy i białka. Składnikiem białkowym są najczęściej białka serwatki o wysokiej wartości biologicznej, które są relatywnie szybko wchłaniane i pomagają powstrzymać proces kataboliczny i stymulować proces anaboliczny. Aby przyspieszyć regenerację powysiłkową produkty są często wzbogacane mieszanką wolnych aminokwasów BCAA (aminokwasy rozgałęzione), które chronią tkankę mięśniową i promują proces anaboliczny. Dodatek substancji aktywne o działaniu przeciwutleniającym (witaminy C i E oraz minerały cynku, manganu i selenu), pomagają chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, którego ryzyko wzrasta wraz z intensywnością stresu fizycznego (wysiłku fizycznego).
Znajdziesz także w naszym sklepie internetowym:

Akcesoria sportowe
Aminokwasy BCAA
Napoje i elektrolity
Napoje elektrolitowe dla sportowców
Napoje i koktajle proteinowe