Strategie żywieniowe dla kolarzy

Poznaj nasze zalecenia dotyczące prawidłowego schematu żywienia i uzyskaj w ten sposób wystarczającą ilości energii bez względu na to jak długo jedziesz.

Dostarczanie węglowodanów skutkuje lepszą wydolność

Korzystanie z zalecanej strategii żywieniowej uzupełniania węglowodanów w ramach programu treningowego pomoże zoptymalizować wysiłek treningowy i zredukować wczesne spadki wydajności biegu lub zmęczenie. Stosowanie się do strategii żywieniowych podczas treningu i w dniu wyścigu pomoże zmniejszyć ryzyko słabych wyników sportowych.

Kofeina

Kofeina ma dobrze znane korzyści sportowe- zwiększa siłę i moc mięśniową, zmniejsza odczuwanie wysiłku fizycznego a tym samym zmniejsza zmęczenie. Osiągnięcie jednak skutecznego jej poziomu w organizmie wymaga czasu. Udowodniono że przyjmowanie odpowiedniej dawki kofeiny na 60 minut przed treningiem lub zawodami może stymulować wydolność organizmu sportowca. Stosowanie mniejszych dawek kofeiny podczas wyścigu lub ciężkiego treningu chroni przed wystąpieniem zmęczenia.

Stosowanie kofeiny razem z węglowodanami zapewnia lepszy efekt wydolnościowy w porównaniu z przyjmowaniem każdego z nich osobno.